ürkiye’nin ilk uygulamalı teknoparkı olan Teknopark Ankara içerisinde, tamamen yerli sermaye ile kurulan ve yerli beyin gücünü esas alan Nevkod Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti., alanında uzman genç ve dinamik kadrosu ile gerek Ar-Ge projelerinde gerekse diğer yazılım projelerinde kamu kurumlarına ve özel sektöre hizmet vermektedir.

Sivil Toplum Kuruluşu Yönetim Bilgi Sistemi (RUBUS) projesi

Sivil Toplum Kuruluşu Genel Merkezleri ve şubelerinin kendi bünyelerinde yaptıkları üye çalışmaları, teşkilatlanma/örgütlenme çalışmaları, toplantıları ve sosyal faaliyetlerinin kayıt altına alınması ve toplu sözleşme süreçlerinin bir yazılım projesi üzerinden takip edilmesi, raporlanması ve genel merkez yöneticileri tarafından değerlendirilmesi amacıyla web tabanlı Sivil Toplum Kuruluşu Yönetim Bilgi Sistemi (RUBUS) projesi hayata geçirilmiştir.

Proje 2019 yılında piyasaya çıkmış olup, HAK-İŞ Konfederasyonu’nun en büyük sendikası olan Hizmet-İş Sendikası Genel Merkezi ve 75 adet şubesi tarafından halihazırda aktif olarak kullanılmaktadır. Proje genel merkez ve şube yöneticilerinin geri dönüşlerine bağlı olarak geliştirilmiş ve geliştirilmeye devam etmektedir.

PostgreSQL Veritabanı Yapısının Tercih Nedeni; 

⦁ İyi performans vermesi,
⦁ Güvenlik ve özellik bakımından çok gelişmiş düzeyde olması,
⦁ Açık kaynak kodlu olması ve Ücretsiz olmasıdır.
Ülkemizde de e-Devlet altyapısında kullanılmaktadır

HEDEF

Proje ile Genel Merkezin şubeler üzerindeki takip ve kontrol rolünün artması, şubeler yakından takip edilmesi, karar süreçlerinde yöneticilere yardımcı olacak raporlar sunulması ve en önemlisi de kurumsal hafızanın güçlendirilmesi hedeflenmiştir.

⦁ PROJE ENTEGRASYONLARI

Proje esnek yapıda olmasından dolayı tarafımıza web servis sağlayabilecek her türlü kurum ve kuruluş ile entegre olabilir.

Sivil Toplum Kuruluşu Yönetim Bilgi Sistemi (RUBUS)

.NET CORE Yapısının Tercih Nedeni;

⦁ Microsoft tarafından açık kaynak kodlu (open-source) olarak geliştirilmesi, ⦁ Cross platform (windows, macos, linux işletim sistemlerinin hepsinde çalışabilen) olarak çalışması ve ⦁ Önceki .NET sürümlerine göre ciddi performans artışı olarak söylenebilir.

⦁ AMAÇ

⦁ Bu program ile amaç; rutin yapılan çalışmaları görünür kılmak, ⦁ Tüm çalışmaların nihai değerlendirmeye katkısını sağlamak, ⦁ Genel merkezin koordinasyon görevini güçlendirmek, ⦁ Şubelerin değişik parametrelerle kendini izlemesi ve eksikliklerini fark etmesini sağlamaktır.

MERNIS ENTEGRASYONU

İçişleri Bakanlığı Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi ile kimlik doğrulama için entegrasyon yapılacaktır. Servisi ile üyelere ait doğum yeri, doğum tarihi, medeni hal, çocuk sayısı vb. bilgiler sorgulanacaktır. (Servis Kurum tarafından sağlanacaktır.)