ürkiye’nin ilk uygulamalı teknoparkı olan Teknopark Ankara içerisinde, tamamen yerli sermaye ile kurulan ve yerli beyin gücünü esas alan Nevkod Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti., alanında uzman genç ve dinamik kadrosu ile gerek Ar-Ge projelerinde gerekse diğer yazılım projelerinde kamu kurumlarına ve özel sektöre hizmet vermektedir.

“Yeni, yaratıcı ve yüzde yüz yerli projeler üretiyoruz.”

Nevkod Savunma Teknolojileri AŞ olarak,

Türkiye’nin ilk uygulamalı teknoparkı olan Teknopark Ankara içerisinde, tamamen yerli sermaye ile kurulan ve yerli beyin gücünü esas alan Nevkod Savunma Teknolojileri AŞ savunma sanayi alanında oldukça tecrübe sahibi bir ekip tarafından yönetilmektedir. Bu tecrübeli ekip her geçen gün daha da büyümekte ve firmanın piyasada önemli bir yer edinmesi için yoğun emek sarfetmektedir.

Türk savunma sanayimizin milli projelerinden “Çıngı”- Otomatik Namlu Temizleme Cihazının yapımında ve ar-ge faaliyetlerinde yer alarak Barış Pınarı harekatında kazandığımız mühendislik ve teknoloji birikimimizi önemli yatırımlar yaparak genişletiyoruz. Askeri savunma sistemleri, siber güvenlik, medikal, sertifikasyon ve danışmanlık alanlarında faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

 Yerli kaynakları kullanarak geliştirdiğimiz ulusal ve özgün sistemler ile ülkemizin sivil kamu ve özel sektör ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretiyoruz. Türk savunma sanayisinin global pazarda da rekabet gücüne katkı sağlıyor ve ihracat odaklı çalışmalar yürütüyoruz.